Connect with us

Hi, what are you looking for?

Siyaset

Zehra Taşkesenlioğlu’ndan BirGün’e cevap… Akrabalarını böyle savundu

Ayşe Baykal BirGün gazetesinin Ak Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile ilgili haberi dikkatimi çekti. Haberde Taşkesenlioğlu’nun soyadını taşıyan çok sayıda kişinin Erzurum’da kamu kurumlarında vazife yaptığı yazıyordu. Haberde aileden …

Ayşe Baykal

BirGün gazetesinin Ak Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile ilgili haberi dikkatimi çekti.

Haberde Taşkesenlioğlu’nun soyadını taşıyan çok sayıda kişinin Erzurum’da kamu kurumlarında misyon yaptığı yazıyordu.

Haberde aileden çekindiği için isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaşın kelamlarına de yer verilmiş. Vatandaşımız; “Taşkesenlioğlu ailesi çok kalabalık ve kelamı geçen bir aile. Daha evvel de siyasi kimlikler yer aldı lakin Ak Parti periyodunda çok fazla birebir soyadından şahıslar görmeye başladık. Tesirli ve yetkili makamlarda misyon alıyorlar.” sözlerini kullanmış.

Ak Parti periyodunda kimin ne kadar akrabası nerelerde yer almış bilemem, malum liyakat problemimiz var.

Fakat haberi görünce dayanamadım ve arkadaşlık hukukumuza binaen işin aslı astarı nedir diye direkt mevzunun muhatabına sordum. Hatta BirGün’de yayımlanan isimlerle ilgili ayrıntı istedim. Karşılığı yorumsuz ve tam olarak bana geldiği hali ile sizlerle paylaşıyorum.

Haberde “Taşkesenlioğlu” soyadını taşıyanların işe yerleşmeleri ile rastgele bir teşebbüsüm olmamıştır. Bu temelsiz haber akrabalarıma iltimas tanıyarak işe yerleştirmenin ötesinde emeğiyle hak ettiği işe girmiş şahıslara de haksızlıktır.

Evet biz Erzurum’da bilinen bir aileyiz. Ailemize ismini veren Taşkesenli Ahmet Efendi; 1870 yılında Erzurum’da açmış olduğu medrese ile Anadolu’da binlerce âlim yetiştirmiştir. Ailemiz 100 yılı aşkın müddettir bu topraklarda var olmuştur. Cetlerimiz Osmanlı periyodunda Siirt, Diyarbakır, Mardin, Bingöl vilayetlerinde yaşamış ve hala de bu vilayetlerde akrabalarımız vardır.

Ailemizin genç nüfusunun tamamına yakını üniversite mezunudur. Aile mensuplarımız içinde geçmişte milletvekilliği yapmış amcam Fethullah Taşkesenlioğlu üzere birçok bürokrat, akademisyen ve çeşitli kamu kurumlarında misyonlu emekçi ve memur vardır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Birçoğu milletvekili seçilmemden evvel kendi meslek geçmişlerine uygun iş durumlarında çalışıyorlar. Örneğin haber konusu olan yazıda yer alan Prof. Dr. Yavuz Taşkesenligil, 2001 yılında Profesör unvanı almıştır. Hiçbir akrabamın mesleğinde tesirim olmadığı üzere milletvekili olduğum devirde kamudaki işinden ayrılan akrabam olmuştur. Kelam konusu haberde ismi geçen şahısların meslek bilgilerini tarihleriyle paylaşıyorum.

Doç. Dr. Yaser Taşkesenlioğlu; BESYO-Spor Yöneticiliği mezunudur ve 2011 yılından itibaren çalışmaya başlamıştır. Gençlik önderi olarak vazife yapmaktadır. Çalıştığı Üniteler; Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü – Spor Koordinatörlüğü (2011-2013), Palandöken Gençlik Merkezi (2013-2015), Yakutiye Gençlik Merkezi (2015-2019), Aziziye Gençlik Merkezi (2019-2023)

Doç. Dr. Muhammed Yasin Taşkesenlioğlu; Atatürk Üniversitesi’nde Araştırma Vazifelisi olarak iş hayatına başlamıştır (2005- 2007). Bayburt Üniversitesi Öğretim Vazifelisi (2009-2018). Temmuz 2018’den beri Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesidir.

Zeynep Taşkesenlioğlu; KPSS puanı 89’dur. Aldığı puan sonucunda atanarak Bayburt Üniversitesi’nde Bilgisayar İşletmeni olarak vazifeye başlamıştır (2011-2019). 2019 yılından itibaren Atatürk Üniversitesi’nde Bilgisayar İşletmeni olarak misyon yapmaktadır.

Prof. Dr. Yavuz Taşkesenligil; 1986 yılında Atatürk Üniversitesi’nde Araştırma Vazifelisi olarak vazife yapmıştır. 1992 yılında Yardımcı Doçent, 1995 yılında Doçent, 2001 yılında ise Profesör unvanını almıştır.

Fuat Taşkesenligil; 1997 yılında Atatürk Üniversitesi’nde misyona başlamıştır. 2013 yılında Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü’ne Spor Şube Müdürü olarak atanmıştır. 2014 yılında Gençlik Spor Vilayet Müdürü olarak atanmış ve 2021 yılında misyonundan ayrılmıştır.

Nagihan Aksakal Taşkesenlioğlu; 2022 yılında EKPSS’den 80 puan alarak 2. atamada Atatürk Üniversitesi’ne memur olarak atanmıştır.

Necmettin Taşkesenlioğlu; 1987 yılında Erzurum Belediyesi’nde işe başlamıştır. 2004 yılından itibaren tıpkı kurumda vekâleten Şube Müdürlüğü misyonunu yürütmektedir.

Muhammed Taşkesenlioğlu; 2016 yılında Kafkas Üniversitesi’nin açtığı imtihanı kazanarak Rus Lisanı ve Edebiyatı Bölümü’nde işe başlamıştır. 2018 yılında da Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne geçiş yapmıştır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Adem Taşkesenligil; 2016 yılında Elektrik Teknisyeni olarak Kredi Yurtlar Kurumu’nda işe başlamıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Siyaset

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara, ağır kış şartlarını hatırlatarak hanelerde kullanılan doğalgaz ünite fiyatını indirme davetinde bulundu.

İş Dünyası

Geçen sene 164 milyar dolarlık rekor ziyan ettiğini ilan eden Norveç Varlık Fonu, Türkiye’de birçok şirkete yatırım yapıyor. İşte o şirketler....

Magazin

Popun kraliçesi Demet Akalın, Takipçisine Verdiği Karşılık İle Ağızları Açık Bıraktı. Ünlü müzikçi, sahnesine ünlü bir markanın çıkardığı siyah, uzun ve epey bol bir...

Gündem

İçişleri Bakanlığı, güvenlik uyarısı kapsamında devir periyot Türkiye'ye iletilen istihbari bilgilerin titizlikle incelendiğini bildirerek, "Dost bir ülkeden de daha evvel gelen ve bu ülkenin...

Gündem

Türkiye'de kurulan ve dünyaya da satış yapan baharat markası Arifoğlu'nun üç eseri geçtiğimiz yılın kasım ayında Singapur'da toplatıldı, Singapur Besin Ajansı (SFA), Türkiye'den ithal...

Son Dakika

ERZURUM'da bir iş yerinde yanan kömür sobası bomba üzere patladı.

Gündem

Yargılandığı davada ceza alan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na Saraçhane’de ziyaret etmeye hazırlanan muhtarlara kaymakamlıklardan resmi yazı gönderildi.2022’İN DEĞERLENDİRMESİ 2023’ÜN İKİNCİ AYINDA2023’ün birinci ayının son...

Gündem

Ankara Üniversitesi Su İdaresi Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökşen Çapar, iklim krizinin su döngüsünü etkilediğini söyledi. İklim krizinin su kaynaklarına tesirinin su döngüsü üzerinde...

Ekonomi

FC Barcelona'nın stadı Spotify Nou Camp’ın yenileme çalışmaları liglerin bitmesinin akabinde Haziran ayında başlayarak 3 yıl içinde tamamlanacak. Stadyumun yenilenmesi ile birlikte seyirci kapasitesi...

Haberler

Amerika Birleşik Devletleri merkezli memleketler arası askeri güç datalarını toplayan Küresel Firepower, 2023 yılında askeri gücü en yüksek olan ülkeleri derledi. 2022 yılına nazaran...

Siyaset

İktidara yakınlığıyla bilinen Rasim Ozan Kütahyalı, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kazanmasının gerisinde kendisinin bulunduğunu ileri sürdü.

Siyaset

Son dakika gelişmesi... Kontratlı akademik işçiye takım getiren teklif, TBMM Genel Şurası'nda kabul edilerek maddeleşti.

Siyaset

ÂLÂ Parti Sözcüsü Kürşad Kuvvetli, AKP'li Cumhurbaşkan Erdoğan’ın üçüncü defa Cumhurbaşkanı adaylığına ait soruya karşılık vererek "Tarih resmen açıklandığında, Sayın Erdoğan da resmen başvurduğunda,...

Gündem

2023 seçimleri yaklaşmasıyla birlikte ülke genelindeki heyecan da artmaya başladı.Özellikle Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan karşısında Millet İttifakı’nın kimi Cumhurbaşkanı adayı çıkaracağı büyük bir...

Gündem

Olay, Beşevler Mahallesi 1306’ncı Sokak’ta bulunan bir kömürlükte meydana geldi. Teyzesine ilişkin kömürlükte 7 yaşındaki A.A.’nın cansız vücudunun bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine sıhhat...

Haberler

Pakistan'ın Peşaver kentinde bir mescide düzenlenen akında çok sayıda kişi yaralandı.

Dünya

4 erkek çocuğu ve 10 torunu olan Belçikalı çift, 80'inci evlilik yıl dönümünü kutladı. Yaşlı çiftin, meşe yılına ulaştığı öğrenildi.

Ekonomi

OLCAY BÜYÜKTAŞ 1. Düzenleme ne vakit ve neden gündeme geldi? Emeklikte yaşa takılanlar (EYT) konusu 1999'da DSP, ANAP ve MHP koalisyon hükümeti tarafından kabul...

Spor

Beşiktaş Spor Toto Üstün Lig in 23 haftasında Demir Küme Sivasspor la deplasmanda karşılaşacak

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) enflasyonun 2022'de maksat aralığının üzerinde gerçekleşmesi münasebetiyle hükümete açıklamalarda bulunan bir mektup gönderdi.

Ekonomi

Merkezi Frankfurt'ta bulunan Almanya'nın en büyük bankalarından Deutsche Bank, geçen yıl 5,02 milyar euro ile 2007'den bu yana en yüksek net kâra ulaştı.