Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gündem

Kayseri protokolünden Sarıoğlan’a yatırım çağrısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Sarıoğlan ilçesinde hayata geçirilen Sarıoğlan Bayan Teşebbüsü Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
KAYMEK Palas Bayan ve Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Lider Büyükkılıç ile Vali Çiçek, Büyükşehir Belediyesi’nin dayanaklarıyla hayata geçirilecek olan İlçe Kütüphanesi ve Konferans Salonu ile yeni hükümet konağı emlakını da incelerken, üretimi tamamlanan ilçe stadyum alanında ise futbol maçı yaptılar.

Yerel idare hizmetleri kapsamında bayanlara yönelik imza attığı projelerle Türkiye’ye örnek olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Lider Dr. Memduh Büyükkılıç idaresinde bayan teşebbüsünü desteklemek ve bayan istihdamına katkı sunmayı amaçlayan Bayan Teşebbüsü Kooperatiflerine takviye olmayı sürdürüyor.

KADIN KOOPERATİFİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Bu kapsamda Sarıoğlan ilçesi merkezinde hayata geçirilen S.S. Sarıoğlan Bayan Teşebbüsü Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Kadın kooperatifi üretim tesisinin açılış merasimine Lider Büyükkılıç’ın yanı sıra, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Sarıoğlan Kaymakamı Fatih Güner, Sarıoğlan Belediye Lideri Bekir Ayyıldırım, AK Parti Kayseri Vilayet Bayan Kolları Lideri Emine Timuçin, Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy ile ilçe sakinleri katıldı.

Burada ilçe sakinlerine seslenen Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, “Bizleri her vakit olduğu üzere sıcak ilgiyle karşılayan siz kardeşlerimize minnet duyuyoruz. Sayın valimizle birlikte burada yapılan çalışmaların sizlere yönlendirici ve katkı sağlayıcı olması bizleri sevindiriyor” dedi.

Birliğin, beraberliğin ve dayanışmanın en hoş örneklerini daima birlikte yaşadıklarını vurgulayan Lider Büyükkılıç, “Cenab-ı Allah birliğimizi, beraberliğimizi, huzurumuzu bozmasın. İnşallah başta bayrağımız, vatanımız olmak üzere kıymetlerimize sahip çıkma hissiyle hepimizi donatsın” diye konuştu.

Vali Gökmen Çiçek ise konuşmasında, “Dostlarımızla hoş bir açılış yapacağız. Kayseri’nin her ilçesinde adeta bir seferberlik başladı. Bayanlar idareye el koydu. Her yerde kooperatiflerde hoş işler oluyor ancak Sarıoğlan bu bahiste lokomotif oldu. Sarıoğlanlı bayanların en başta ‘kimse yoksa biz varız’ deyişini hiç unutmayacağım” sözlerini kullandı.

VALİ ÇİÇEK’TEN LİDER BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Advertisement. Scroll to continue reading.

Başkan Büyükkılıç’a takviyelerinden ve emeklerinden ötürü teşekkür eden Vali Çiçek, “Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, burası ve öteki kooperatifler için sahiden büyük takviye oldu, emeği ve talimatları var. Kendisini alkışlıyoruz, iyi uğurlu olsun” biçiminde konuştu.

Konuşmaların akabinde kooperatifin açılışı dualarla gerçekleştirildi.

‘MEMDUH LİDERİM DAYANAKLARINIZ İÇİN SİZE MİNNETARIZ’

Büyükkılıç ile Çiçek, birebir vakitte kooperatife ilişkin kafe inşaatını ziyaret ederek, kafede sona gelen çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Burada bayanlar tarafından ‘Memduh Liderim Dayanaklarınız İçin Size Minnetarız’ pankartı ile karşılanan Lider Büyükkılıç, “İnşallah kısa bir müddet içerisinde açacağımız kafemizde birbirinden lezzetli eserlerin tadına bakıp, keyifle vakit geçireceksiniz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR, SARIOĞLAN’A İLÇE KÜTÜPHANESİ VE KONFERANS SALONU YAPIYOR

Daha sonra Lider Büyükkılıç, protokol ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin takviyeleriyle hayata geçirilecek olan İlçe Kütüphanesi ve Konferans Salonu yerini inceledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilecek proje için Lider Büyükkılıç, ‘Sarıoğlan’ımıza yakışır’ derken, Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun da, kütüphane hakkında bilgiler vererek, çok hedefli salonlar yer alacağını söz etti. Sarıoğlan Belediye Lideri Bekir Ayyıldırım ise, bu türlü bir projeye imza atıldığı için başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

İLÇE STADYUMU’NDA BİRİNCİ VURUŞ BÜYÜKKILIÇ VE ÇİÇEK’TEN

Ardından Büyükkılıç ile Çiçek, üretimi tamamlanan ilçe stadyumunda incelemelerde bulundu. Alanda birinci vuruşu gerçekleştiren Lider Büyükkılıç, “Valimiz Sayın Gökmen Çiçek ile birlikte Büyükşehir Belediyemizin dayanaklarıyla yakın vakitte inşasına başlanacak İlçe Kütüphanesi ve Konferans Salonu yeri ile imali tamamlanan ilçe stadyumunda incelemelerde bulunarak, alanda birinci vuruş ile kısa bir maç yaptık. İyi olsun” diye konuştu.

Advertisement. Scroll to continue reading.

KAYMEK PALAS BAYAN VE GENÇLİK MERKEZİ’NE ZİYARET

Başkan Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte KAYMEK Palas Bayan ve Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti. Büyükkılıç ile Çiçek, gençlerle ve bayan kursiyerleriyle bir ortaya geldi. Çocuklarla yakından ilgilenen Lider Büyükkılıç ile Vali Çiçek, bayanların da yaptıkları el emeği göz parıltısı yapıtları inceledi.

Sarıoğlan ilçesi incelemeleri kapsamında yeni hükümet konağı ve ilçe emniyet amirliği planlanan yerini da yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı.

Ayrıca, Büyükkılıç, Çiçek ile birlikte Sarıoğlan Esnaf Kefalet Kooperatifi Odası Lideri Ali Cengiz’i de ziyaret ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Siyaset

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara, ağır kış şartlarını hatırlatarak hanelerde kullanılan doğalgaz ünite fiyatını indirme davetinde bulundu.

İş Dünyası

Geçen sene 164 milyar dolarlık rekor ziyan ettiğini ilan eden Norveç Varlık Fonu, Türkiye’de birçok şirkete yatırım yapıyor. İşte o şirketler....

Magazin

Popun kraliçesi Demet Akalın, Takipçisine Verdiği Karşılık İle Ağızları Açık Bıraktı. Ünlü müzikçi, sahnesine ünlü bir markanın çıkardığı siyah, uzun ve epey bol bir...

Gündem

İçişleri Bakanlığı, güvenlik uyarısı kapsamında devir periyot Türkiye'ye iletilen istihbari bilgilerin titizlikle incelendiğini bildirerek, "Dost bir ülkeden de daha evvel gelen ve bu ülkenin...

Gündem

Türkiye'de kurulan ve dünyaya da satış yapan baharat markası Arifoğlu'nun üç eseri geçtiğimiz yılın kasım ayında Singapur'da toplatıldı, Singapur Besin Ajansı (SFA), Türkiye'den ithal...

Son Dakika

ERZURUM'da bir iş yerinde yanan kömür sobası bomba üzere patladı.

Gündem

Yargılandığı davada ceza alan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na Saraçhane’de ziyaret etmeye hazırlanan muhtarlara kaymakamlıklardan resmi yazı gönderildi.2022’İN DEĞERLENDİRMESİ 2023’ÜN İKİNCİ AYINDA2023’ün birinci ayının son...

Gündem

Ankara Üniversitesi Su İdaresi Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökşen Çapar, iklim krizinin su döngüsünü etkilediğini söyledi. İklim krizinin su kaynaklarına tesirinin su döngüsü üzerinde...

Ekonomi

FC Barcelona'nın stadı Spotify Nou Camp’ın yenileme çalışmaları liglerin bitmesinin akabinde Haziran ayında başlayarak 3 yıl içinde tamamlanacak. Stadyumun yenilenmesi ile birlikte seyirci kapasitesi...

Haberler

Amerika Birleşik Devletleri merkezli memleketler arası askeri güç datalarını toplayan Küresel Firepower, 2023 yılında askeri gücü en yüksek olan ülkeleri derledi. 2022 yılına nazaran...

Siyaset

İktidara yakınlığıyla bilinen Rasim Ozan Kütahyalı, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kazanmasının gerisinde kendisinin bulunduğunu ileri sürdü.

Siyaset

Son dakika gelişmesi... Kontratlı akademik işçiye takım getiren teklif, TBMM Genel Şurası'nda kabul edilerek maddeleşti.

Gündem

Olay, Beşevler Mahallesi 1306’ncı Sokak’ta bulunan bir kömürlükte meydana geldi. Teyzesine ilişkin kömürlükte 7 yaşındaki A.A.’nın cansız vücudunun bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine sıhhat...

Siyaset

ÂLÂ Parti Sözcüsü Kürşad Kuvvetli, AKP'li Cumhurbaşkan Erdoğan’ın üçüncü defa Cumhurbaşkanı adaylığına ait soruya karşılık vererek "Tarih resmen açıklandığında, Sayın Erdoğan da resmen başvurduğunda,...

Gündem

2023 seçimleri yaklaşmasıyla birlikte ülke genelindeki heyecan da artmaya başladı.Özellikle Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan karşısında Millet İttifakı’nın kimi Cumhurbaşkanı adayı çıkaracağı büyük bir...

Haberler

Pakistan'ın Peşaver kentinde bir mescide düzenlenen akında çok sayıda kişi yaralandı.

Dünya

4 erkek çocuğu ve 10 torunu olan Belçikalı çift, 80'inci evlilik yıl dönümünü kutladı. Yaşlı çiftin, meşe yılına ulaştığı öğrenildi.

Spor

Beşiktaş Spor Toto Üstün Lig in 23 haftasında Demir Küme Sivasspor la deplasmanda karşılaşacak

Ekonomi

OLCAY BÜYÜKTAŞ 1. Düzenleme ne vakit ve neden gündeme geldi? Emeklikte yaşa takılanlar (EYT) konusu 1999'da DSP, ANAP ve MHP koalisyon hükümeti tarafından kabul...

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) enflasyonun 2022'de maksat aralığının üzerinde gerçekleşmesi münasebetiyle hükümete açıklamalarda bulunan bir mektup gönderdi.

Ekonomi

Merkezi Frankfurt'ta bulunan Almanya'nın en büyük bankalarından Deutsche Bank, geçen yıl 5,02 milyar euro ile 2007'den bu yana en yüksek net kâra ulaştı.