Connect with us

Hi, what are you looking for?

Siyaset

Bahçeli: Depremi fırsat bilen farelere göz yummayacağız

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli partisinin küme toplantısında konuştu.Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şu formda;”Bugün iç ve dış siyasi gündemle ilgili bir kıymetlendirme yapmayacağım.Çünkü büyük bir acımız vardır.Çünkü ruhumuz devasa bir …

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli partisinin küme toplantısında konuştu.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şu biçimde;

“Bugün iç ve dış siyasi gündemle ilgili bir kıymetlendirme yapmayacağım.

Çünkü büyük bir acımız vardır.

Çünkü ruhumuz devasa bir hüzünle sarılmış ve sarsılmıştır.

Gün, sen-ben ayrımıyla, nefsi dileklerle, yersiz polemiklerle, ucuz ve uçuk kelam düellolarıyla vakit kaybedecek bir gün değildir.

Gün, siyasi ve ideolojik kutuplaşmalara, temelsiz isnat ve ithamlara çanak tutulacak bir gün hiç değildir.

Gün, her şeyden ve hepsinden değerlisi; bir olma, birlikte olma, kenetlenme ve birebir hissiyatla kucaklaşma günüdür.

Nitekim içinden geçtiğimiz kasvetli ve kederli günler daima birlikte Türkiye olmanın günleridir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Öncelikle şunu tabir etmek durumundayım ki, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun, aşamayacağımız hiçbir mani, altından kalkamayacağımız hiçbir enkaz, saramayacağımız hiçbir yara Allah’ın müsaadesi ve inayetiyle yoktur.

Belki çok ağır kayıplarımız vardır ve olacaktır.

Belki bu karanlık gecenin ne vakit sökecek aydınlığı diye kendi kendimize sorduğumuz anlar da olmuştur, bundan sonra da sormak mümkündür.

Ancak her seferinde imanımızla direneceğiz, hür irademizle birbirimizin can beraberi olacağız.

Felaketler karşısında sergilenecek sağduyu ve soğukkanlılık, gösterilecek direnç ve dirayet toplumsal, siyasal ve ekonomik olağanlaşmanın elbette ön koşuludur.

Milli birlik ve dayanışma direnciyle her neviden felakete göğüs gerilmeli, karşı çıkılmalıdır.

Hepimizin birimiz, birimizin hepimiz olacağı bir vaktin tam ortasında bulunduğumuz da tartışmasız bir gerçektir.

Empati duygumuza güç vermeliyiz.

Birbirimize destek olmalıyız.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Birbirimizi ana kucağı üzere sarıp sarmalamak zorundayız.

Gündemimizin yegane konusu sarsıntıdır.

Türkiye’mizin tamamı sarsıntıların yük merkezinde yer almaktadır.

Fay çizgileri Anadolu coğrafyasını bütünüyle kuşatmıştır.

Bu gerçeği değiştirmemiz imkansızdır.

Coğrafyamızı yok saymamız, öbür bir coğrafyada gelecek arayışına girmemiz mümkün ve olası değildir.

Dün sabaha karşı saat 4.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkez olmak suretiyle şiddeti 7,7 olan bir sarsıntı meydana gelmiş ve çok geniş bir alanda etkisini hissettirmiştir.

Kahramanmaraş’ın yanı sıra, Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana ve Malatya’da zelzelenin çok vahim sonuçları görülmüştür.

Yine dün Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde saat 13.24’de 7,6 büyüklüğünde yeni bir zelzele daha yaşanmıştır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Maalesef bilanço her iki zelzelede de çok ağırdır.

Artçı sarsıntılar ise kesintisiz devam etmiştir.

Olumsuz hava koşullarından ötürü arama kurtarma çalışmaları zahmetle yapılmaktadır.

Türkiye 1939 Erzincan zelzelesiyle 17 Ağustos 1999 Gölcük sarsıntısından sonra en feci doğal afetle karşı karşıya kalmıştır.

Şu ana kadar 3 bin 381 vatandaşımız hayatını kaybederken, 20 bin 426 vatandaşımız yaralanmış, 5 bin 775 bina yıkılmış, binlerce vatandaşımız da taş, beton ve toprak yığınlarının altından kurtarılmıştır.

Depremde can veren tüm vatan evlatlarına Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, tedavi altında bulunan vatan evlatlarına şifalar diliyorum.

Kederli ailelere ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı dileklerimi müteessir bir hissiyatla iletiyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak felaket haberini alır almaz bir genel lider yardımcımızın başkanlığında milletvekillerimizin de iştirakiyle heyet teşkil edip afet bölgesine gönderdik.

Bu heyetimiz devletin arama kurtarma faaliyetleriyle uyumlu olmak kaydıyla sarsıntıdan etkilenmiş vilayet ve ilçelerimizde takviye ve yardım temelli çalışmalarını ifa edecektir.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bütün parti teşkilatlarımız ve İdeal Ocaklarımız istekli olarak arama kurtarma çalışmalarına katılacaklardır.

İhtiyaç olan kansa kan vereceğiz, emekse emek vereceğiz, çabaysa uğraş edeceğiz, üzerimize göçen binaları kesinlikle kaldıracağız.

Her dava arkadaşımın bu süreçte sorumlu, hassas ve fedakar davranması içten beklentim ve temennimdir.

Milletimizle tek yumruk olup zorlukları kesinlikle aşacağız.

Devlet ve hükümet zelzele bölgesinde teyakkuzdadır.

Bütün imkânlar seferber edilmiştir.

Normal zamanlardaki üzere, gözünün üzerinde kaşın var mazeretleriyle yapılacak mesnetsiz tenkitlerin sahneleneceği bir vakitte olmadığımız herkesçe bilinmelidir.

Depremi fırsat bilen toplumsal medya farelerine, provokasyon peşinde koşan vandallara, ajitasyon yapan çıkarcılara, felaketi istismar etmeye uğraş eden utanmazlara muhakkak göz yummayacağız, müsaade etmeyeceğiz, müsamaha göstermeyeceğiz.”

Odatv.com

Advertisement. Scroll to continue reading.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Siyaset

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara, ağır kış şartlarını hatırlatarak hanelerde kullanılan doğalgaz ünite fiyatını indirme davetinde bulundu.

İş Dünyası

Geçen sene 164 milyar dolarlık rekor ziyan ettiğini ilan eden Norveç Varlık Fonu, Türkiye’de birçok şirkete yatırım yapıyor. İşte o şirketler....

Magazin

Popun kraliçesi Demet Akalın, Takipçisine Verdiği Karşılık İle Ağızları Açık Bıraktı. Ünlü müzikçi, sahnesine ünlü bir markanın çıkardığı siyah, uzun ve epey bol bir...

Gündem

İçişleri Bakanlığı, güvenlik uyarısı kapsamında devir periyot Türkiye'ye iletilen istihbari bilgilerin titizlikle incelendiğini bildirerek, "Dost bir ülkeden de daha evvel gelen ve bu ülkenin...

Gündem

Türkiye'de kurulan ve dünyaya da satış yapan baharat markası Arifoğlu'nun üç eseri geçtiğimiz yılın kasım ayında Singapur'da toplatıldı, Singapur Besin Ajansı (SFA), Türkiye'den ithal...

Son Dakika

ERZURUM'da bir iş yerinde yanan kömür sobası bomba üzere patladı.

Gündem

Ankara Üniversitesi Su İdaresi Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökşen Çapar, iklim krizinin su döngüsünü etkilediğini söyledi. İklim krizinin su kaynaklarına tesirinin su döngüsü üzerinde...

Gündem

Yargılandığı davada ceza alan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na Saraçhane’de ziyaret etmeye hazırlanan muhtarlara kaymakamlıklardan resmi yazı gönderildi.2022’İN DEĞERLENDİRMESİ 2023’ÜN İKİNCİ AYINDA2023’ün birinci ayının son...

Ekonomi

FC Barcelona'nın stadı Spotify Nou Camp’ın yenileme çalışmaları liglerin bitmesinin akabinde Haziran ayında başlayarak 3 yıl içinde tamamlanacak. Stadyumun yenilenmesi ile birlikte seyirci kapasitesi...

Haberler

Amerika Birleşik Devletleri merkezli memleketler arası askeri güç datalarını toplayan Küresel Firepower, 2023 yılında askeri gücü en yüksek olan ülkeleri derledi. 2022 yılına nazaran...

Siyaset

İktidara yakınlığıyla bilinen Rasim Ozan Kütahyalı, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kazanmasının gerisinde kendisinin bulunduğunu ileri sürdü.

Siyaset

ÂLÂ Parti Sözcüsü Kürşad Kuvvetli, AKP'li Cumhurbaşkan Erdoğan’ın üçüncü defa Cumhurbaşkanı adaylığına ait soruya karşılık vererek "Tarih resmen açıklandığında, Sayın Erdoğan da resmen başvurduğunda,...

Gündem

Olay, Beşevler Mahallesi 1306’ncı Sokak’ta bulunan bir kömürlükte meydana geldi. Teyzesine ilişkin kömürlükte 7 yaşındaki A.A.’nın cansız vücudunun bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine sıhhat...

Siyaset

Son dakika gelişmesi... Kontratlı akademik işçiye takım getiren teklif, TBMM Genel Şurası'nda kabul edilerek maddeleşti.

Gündem

2023 seçimleri yaklaşmasıyla birlikte ülke genelindeki heyecan da artmaya başladı.Özellikle Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan karşısında Millet İttifakı’nın kimi Cumhurbaşkanı adayı çıkaracağı büyük bir...

Spor

Beşiktaş Spor Toto Üstün Lig in 23 haftasında Demir Küme Sivasspor la deplasmanda karşılaşacak

Haberler

Pakistan'ın Peşaver kentinde bir mescide düzenlenen akında çok sayıda kişi yaralandı.

Dünya

4 erkek çocuğu ve 10 torunu olan Belçikalı çift, 80'inci evlilik yıl dönümünü kutladı. Yaşlı çiftin, meşe yılına ulaştığı öğrenildi.

Ekonomi

Merkezi Frankfurt'ta bulunan Almanya'nın en büyük bankalarından Deutsche Bank, geçen yıl 5,02 milyar euro ile 2007'den bu yana en yüksek net kâra ulaştı.

Ekonomi

OLCAY BÜYÜKTAŞ 1. Düzenleme ne vakit ve neden gündeme geldi? Emeklikte yaşa takılanlar (EYT) konusu 1999'da DSP, ANAP ve MHP koalisyon hükümeti tarafından kabul...

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) enflasyonun 2022'de maksat aralığının üzerinde gerçekleşmesi münasebetiyle hükümete açıklamalarda bulunan bir mektup gönderdi.