Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gündem

20 ilde kar tatili kararı

Şanlıurfa’da olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Vali Salih Ayhan, toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada, yarıyıl tatilinin bir gün uzatıldığını bildirdi. Ayhan, “Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün …

Şanlıurfa’da olumsuz hava şartları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Vali Salih Ayhan, toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada, yarıyıl tatilinin bir gün uzatıldığını bildirdi.

Ayhan, “Değerli evlatlarım, öğretmenlerim, tatilinizi bir gün uzattık. Yarıyıl tatili bitti lakin vilayet dışından gelecek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin güvenliği için 6 Şubat’ta okullarımız tatil. Bir gün daha kitaplarınızla ve yağan karla tatilin tadını çıkarın.” tabirlerini kullandı.

Bitlis’te Okullar Tatil, Yüzlerce Köy Yolu Kapalı

Bitlis’te 27 Ocak’ta başlayıp, aralıklarla süren kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. 302 köy yolunun ulaşıma kapandığı kentte, kar kalınlığı 107 santimetreyi geçti; tek katlı meskenler ile araçlar kara gömüldü. Vilayet Özel Yönetimi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü Ümit Kurtkan, köy yollarında karla gayretin aralıksız sürdürdüğünü, lakin gece boyunca devam eden yağış nedeniyle çalışmaların zahmetle ilerlediğini belirterek, “10 başka şantiyede bulunan 80 işçi ve 60 iş makinesi ile karla uğraş çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Değer sırasına nazaran, köy yollarımızı açıyoruz. Yalnızca köy yollarını açmakla kalmıyor, acil hastaların olduğu köylere öncelikli veriyoruz” dedi.

Meteoroloji yetkililerinin bilhassa pazartesi günü ağır kar yağışı beklendiğini bildirmesinin akabinde Bitlis Valiliği, merkez ile Güroymak ve Hizan ilçelerinde birinci ve orta dereceli okullarda 6 Şubat günü eğitime orta verildiğini açıkladı. Kar yağışı ile birlikte Bitlis Belediyesi de mahalle yollarında açma ve genişletme çalışması başlattı. 55 araç ve 80 çalışanla karla çabayı sürdüren gruplar, mesai kavramı gözetmeksizin çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Diyarbakır’da 2 İlçede Kar Tatili

Diyarbakır’da Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, meteorolojik datalara dayalı olarak yapılan değerlendirmeler sonucu, ilçede devam eden ağır kar yağışı nedeniyle öğrenciler ve öğretmenlerin can güvenliği düşünülerek tüm resmi örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 6 ve 7 Şubat’ta tatil edildiğini duyurdu.

Dicle İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise ağır kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü ilçe genelindeki resmi ve özel tüm okul ve eğitim kurumlarının tatil edildiği belirtildi.

Karaman’da ve Malatya’da 1 günlük kar tatili

Advertisement. Scroll to continue reading.

Karaman’da olumsuz hava şartları nedeniyle birinci ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi. Malatya’da olumsuz hava şartları nedeniyle birinci ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde birkaç gündür süren kar yağışının tesirini artırarak devam etmesinin beklendiği, bu nedenle Malatya’nın tüm ilçelerinde birinci ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında misyon yapan gebe ve engelli işçinin de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı söz edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 1 gün müddetle tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında misyon yapan gebe ve engelli çalışanın de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı tabir edildi.

Elazığ’da 2 günlük tatil

Elazığ’da olumsuz hava şartları nedeniyle birinci ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle kara yolunda oluşabilecek buzlanmaya bağlı ulaşımda yaşanabilecek problemler nedeniyle öğrenci ve işçinin güvenliği sağlanması gayesiyle örgün ve yaygın eğitim kurumlarının 2 gün mühletle tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında misyon yapan gebe ve engelli çalışanın de tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı söz edildi.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kayseri’de kar tatili

Kayseri’de bu gece beklenen ağır kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, hava durumu bilgilerine nazaran vilayet genelinde akşam saatlerinde başlaması beklenen kar yağışının aralıklarla devam edeceği, pazartesi günü öğlen saatlerinden itibaren ağırlaşacağı, tesirini azaltmakla bir arada salı günü de devam edeceğinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Hava şartları sebebiyle meydana gelebilecek olası aksilikleri önlemek gayesiyle taşımalı eğitim, vilayet merkezi ile ilçeler ortasındaki kamu çalışanları ve öğrenci hareketliliği de dikkate alınarak resmi/özel kreş ve anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, mesleksel eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde valiliğimiz kararıyla 6 Şubat’ta bir gün mühletle eğitime orta verilmiştir. Okullarda eğitime orta verilen günde kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler (sağlık, güvenlik ve 24 saat aslına nazaran hizmet veren ünitelerde çalışan çalışanın durumu hizmetin gereği olarak ilgili ünite amirleri tarafından değerlendirilecektir), engelli ve gebe kamu çalışanları da idari müsaadeli sayılacaktır.”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili öğrenciler, meteoroloji bilgilerine nazaran vilayetimizde bu gece ağır kar yağışı başlayacaktır. 6 Şubat tarihinde okullarımız bir gün olmak üzere ilimiz genelinde tatil edilmiştir. Tüm öğrencilerimizin bu kar tatilini kitap okuyarak ve kar topu oynayarak geçirmelerini istiyoruz” sözlerini kullandı.

Çanakkale’de 1 günlük tatil

Çanakkale Valiliği basın duyurusu ile tatil haberini verdi. Valilik duyurusunda; “Olumsuz hava kaideleri ve beklenen kar yağışı sebebiyle 06 Şubat 2023 Pazartesi günü, ilimiz genelinde taşımalı eğitime 1 gün orta verilecektir. Tekrar vilayet genelinde köy okullarımızda da (bu okullarda misyon yapan öğretmenlerimizin birçoğu vilayet ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için) yarın eğitim ve öğretime 1 gün orta verilecektir.

Taşımalı eğitim dışındaki eğitime orta verilmesi kararı, oluşan kaidelere nazaran ilçe bazında Kaymakamlıklarımızca kıymetlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa müddette kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ayrıca, tıpkı gün vilayet genelinde, gebe işçiler ile engelli çalışanlar 1 gün idari müsaadeli sayılacaklardır.” denildi.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Bingöl

Bingöl’de olumsuz hava şartları nedeniyle vilayet genelinde okullar iki gün tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamada, engelli ve gebe işçilerin de idari müsaadeli olacağı bildirildi.

Hakkari

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada “İlimiz genelinde tesirli olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 06.02.2023 Pazartesi günü Birinci ve Orta dereceli eğitim öğretim kurumları, Özel Öğretim Kusları, Halk Eğitim Merkezleri, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde eğitim öğretime 1(bir) gün orta verilmiş olup, engelli ve gebe kamu çalışanı de 1 gün idari müsaadeli sayılacaktır. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.” denildi.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş vilayet genelinde eğitime bir gün orta verildi. Yapılan açıklamada; “İlimiz genelinde eğitime 1 gün orta verilmiştir” denildi.

Tunceli

Tunceli’de olumsuz hava şartları nedeniyle vilayet genelinde okullarda yarın eğitime orta verildi. Valilikten yapılan açıklamada, vilayet genelinde devam eden karın akşam saatlerinde şiddetini artırmasının beklendiği belirtildi.

Gaziantep ve Adıyaman

Advertisement. Scroll to continue reading.

Kar yağışı nedeniyle günlük ömrün olumsuz etkilendiği Gaziantep ve Adıyaman’da okulların tatil edildiği duyuruldu. Gaziantep Valisi Davut Gül, toplumsal medya hesabından, “Gaziantep’teki ağır kar yağışı hasebiyle 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün tatil edilmiştir. Engelli ve hamile kamu çalışanları idari müsaadeli sayılacaktır. Kar topu oynayıp kitap okuyun” paylaşımı yaptı.

Sivas

Sivas genelinde eğitime 1 gün orta verildi. Vali Yılmaz Şimşek, tatil haberini;

“Sevgili öğrenciler;Sivas genelinde beklenen ağır kar yağışı nedeniyle 06.02.2023 Pazartesi günü 1 (bir) gün mühletle eğitime orta verilmesine karar verdik. Rahmet dolu yağışın ve uzayan tatilin keyfini çıkarın” kelamlarıyla duyurdu.

Isparta

Isparta Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde tesirli olan kar yağışı sebebiyle yaşanabilecek aksiliklerin engellenmesi için Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm kademeler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezilerinde 6 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime orta verildiği aktarıldı. Açıklamada, kamu kurumlarında vazifeli engelli ve gebe çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Bayburt

Bayburt Valiliği, olumsuz hava şartları nedeniyle 6 Şubat 2023 Pazartesi günü birinci ve orta dereceli eğitim kurumlarında eğitime bir gün mühletle orta verildiğini, gebe ve engelli kamu işçisinin de idari müsaadeli sayılacağını duyurdu.

Giresun

Advertisement. Scroll to continue reading.

Giresun’da olumsuz hava şartları nedeniyle 8 ilçenin tamamında, öbür ilçelerin de köy okullarında yarın eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde yaşanan kar yağışı, olumsuz hava şartları ve buzlanma riski münasebetiyle Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Güce, Şebinkarahisar ve Yağlıdere ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime yarın bir günlük orta verildiği belirtildi.

Açıklamada, kent merkezi ile Bulancak, Eynesil, Görele, Keşap, Piraziz ve Tirebolu ilçelerinde de köy okullarında eğitime yarın bir günlüğüne orta verildiği, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin ise yarın müsaadeli sayılacakları kaydedildi.

Adana Tufanbeyli

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde tesirli olan kar yağışı nedeniyle eğitime yarın orta verildiği bildirildi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “İlçemizde gerçekleşen ağır kar yağışı sebebiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin olumsuz bir durumla karşılaşmamaları emeliyle 6 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime 1 gün orta verilmiştir” tabiri kullanıldı.

Açıklamada, kamu kurumlarında vazifeli engelli ve gebe çalışanın de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Nevşehir

Nevşehir Valiliği, kar yağışının yol açacağı beklenen aksiliklerin önlenmesi maksadıyla eğitime bir gün orta verildiğini açıkladı. Kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler, engelli ve gebe kamu çalışanlarının da bir gün idari müsaadeli sayılacağı belirtildi.

Advertisement. Scroll to continue reading.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Siyaset

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara, ağır kış şartlarını hatırlatarak hanelerde kullanılan doğalgaz ünite fiyatını indirme davetinde bulundu.

İş Dünyası

Geçen sene 164 milyar dolarlık rekor ziyan ettiğini ilan eden Norveç Varlık Fonu, Türkiye’de birçok şirkete yatırım yapıyor. İşte o şirketler....

Magazin

Popun kraliçesi Demet Akalın, Takipçisine Verdiği Karşılık İle Ağızları Açık Bıraktı. Ünlü müzikçi, sahnesine ünlü bir markanın çıkardığı siyah, uzun ve epey bol bir...

Gündem

İçişleri Bakanlığı, güvenlik uyarısı kapsamında devir periyot Türkiye'ye iletilen istihbari bilgilerin titizlikle incelendiğini bildirerek, "Dost bir ülkeden de daha evvel gelen ve bu ülkenin...

Gündem

Türkiye'de kurulan ve dünyaya da satış yapan baharat markası Arifoğlu'nun üç eseri geçtiğimiz yılın kasım ayında Singapur'da toplatıldı, Singapur Besin Ajansı (SFA), Türkiye'den ithal...

Son Dakika

ERZURUM'da bir iş yerinde yanan kömür sobası bomba üzere patladı.

Gündem

Yargılandığı davada ceza alan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’na Saraçhane’de ziyaret etmeye hazırlanan muhtarlara kaymakamlıklardan resmi yazı gönderildi.2022’İN DEĞERLENDİRMESİ 2023’ÜN İKİNCİ AYINDA2023’ün birinci ayının son...

Gündem

Ankara Üniversitesi Su İdaresi Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökşen Çapar, iklim krizinin su döngüsünü etkilediğini söyledi. İklim krizinin su kaynaklarına tesirinin su döngüsü üzerinde...

Ekonomi

FC Barcelona'nın stadı Spotify Nou Camp’ın yenileme çalışmaları liglerin bitmesinin akabinde Haziran ayında başlayarak 3 yıl içinde tamamlanacak. Stadyumun yenilenmesi ile birlikte seyirci kapasitesi...

Haberler

Amerika Birleşik Devletleri merkezli memleketler arası askeri güç datalarını toplayan Küresel Firepower, 2023 yılında askeri gücü en yüksek olan ülkeleri derledi. 2022 yılına nazaran...

Siyaset

İktidara yakınlığıyla bilinen Rasim Ozan Kütahyalı, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kazanmasının gerisinde kendisinin bulunduğunu ileri sürdü.

Siyaset

Son dakika gelişmesi... Kontratlı akademik işçiye takım getiren teklif, TBMM Genel Şurası'nda kabul edilerek maddeleşti.

Siyaset

ÂLÂ Parti Sözcüsü Kürşad Kuvvetli, AKP'li Cumhurbaşkan Erdoğan’ın üçüncü defa Cumhurbaşkanı adaylığına ait soruya karşılık vererek "Tarih resmen açıklandığında, Sayın Erdoğan da resmen başvurduğunda,...

Gündem

Olay, Beşevler Mahallesi 1306’ncı Sokak’ta bulunan bir kömürlükte meydana geldi. Teyzesine ilişkin kömürlükte 7 yaşındaki A.A.’nın cansız vücudunun bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine sıhhat...

Gündem

2023 seçimleri yaklaşmasıyla birlikte ülke genelindeki heyecan da artmaya başladı.Özellikle Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan karşısında Millet İttifakı’nın kimi Cumhurbaşkanı adayı çıkaracağı büyük bir...

Haberler

Pakistan'ın Peşaver kentinde bir mescide düzenlenen akında çok sayıda kişi yaralandı.

Dünya

4 erkek çocuğu ve 10 torunu olan Belçikalı çift, 80'inci evlilik yıl dönümünü kutladı. Yaşlı çiftin, meşe yılına ulaştığı öğrenildi.

Ekonomi

OLCAY BÜYÜKTAŞ 1. Düzenleme ne vakit ve neden gündeme geldi? Emeklikte yaşa takılanlar (EYT) konusu 1999'da DSP, ANAP ve MHP koalisyon hükümeti tarafından kabul...

Spor

Beşiktaş Spor Toto Üstün Lig in 23 haftasında Demir Küme Sivasspor la deplasmanda karşılaşacak

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) enflasyonun 2022'de maksat aralığının üzerinde gerçekleşmesi münasebetiyle hükümete açıklamalarda bulunan bir mektup gönderdi.

Ekonomi

Merkezi Frankfurt'ta bulunan Almanya'nın en büyük bankalarından Deutsche Bank, geçen yıl 5,02 milyar euro ile 2007'den bu yana en yüksek net kâra ulaştı.